| Upload Date | November 23 2025 06:17 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.87 GB |
| Single-Core Score | 3539 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2876
413.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2825
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3764
77.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3595
82.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3521
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4294
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2926
234.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3135
97.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5628
168.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3222
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3724
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3626
278.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3910
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3997
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2998
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3481
110.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10376 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7072
1015.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10456
63.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11587
237.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11561
266.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12379
168.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15091
74.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3432
274.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12770
395.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11064
331.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9220
38.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14691
457.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10662
819.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11006
323.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9516
94.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14206
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11380
360.3 Kpixels/sec |