| Upload Date | November 23 2025 05:22 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3442 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3043
437.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3023
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3402
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3249
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3242
44.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4093
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3078
246.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2910
90.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5503
164.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3391
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3542
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3897
299.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3655
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4118
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2718
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3063
97.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6899
990.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9457
57.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9413
192.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8676
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9838
133.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11648
57.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3625
290.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9341
289.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9960
298.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9026
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10672
332.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8407
646.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9551
280.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9332
92.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9204
8.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8650
273.9 Kpixels/sec |