| Upload Date | November 23 2025 05:22 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3082 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3021
433.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2947
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3107
63.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3043
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2747
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3786
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2833
226.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2829
87.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2545
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2783
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3603
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3811
293.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3521
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4019
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2537
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3149
99.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9832
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12867
77.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13707
280.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13771
317.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13903
188.7 images/sec |
|
|
Clang
|
18514
91.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3711
297.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14925
462.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9740
291.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11811
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15853
493.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12602
968.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14572
427.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13007
129.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13961
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13652
432.3 Kpixels/sec |