| User | hunterstar |
| Upload Date | November 23 2025 01:04 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 16 Plus |
| Model ID | iPhone17,4 |
| Motherboard | D48AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 3150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2378
341.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2763
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3172
64.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2931
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3031
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3713
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2834
226.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2770
85.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4927
147.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3083
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3426
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3509
269.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3477
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3874
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2622
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2863
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8264 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6357
913.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8825
53.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8828
180.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8361
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9598
130.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10998
54.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3349
268.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9015
279.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9294
278.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8307
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10403
323.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8058
619.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9277
272.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9229
91.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8932
8.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8599
272.3 Kpixels/sec |