| User | hunterstar |
| Upload Date | November 23 2025 12:44 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 16 Plus |
| Model ID | iPhone17,4 |
| Motherboard | D48AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 3302 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2941
422.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2842
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3240
66.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3052
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3166
43.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3917
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2880
230.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2860
88.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5253
157.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3241
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3454
107.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3594
276.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3585
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4022
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2678
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2977
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5520 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6645
954.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9167
55.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28
0.58 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8415
194.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9569
129.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10936
53.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3432
274.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9095
281.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9519
284.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8411
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10610
330.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8117
624.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9240
271.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9448
93.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9002
8.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8350
264.4 Kpixels/sec |