| Upload Date | November 22 2025 06:19 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CSL Computer GmbH 9700X |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co,Ltd MS-A01 |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5549 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1336 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2962
425.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2775
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3425
70.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3215
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3131
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3170
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3446
275.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3020
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3388
101.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3040
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3650
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3592
276.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3712
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3101
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2761
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2920
92.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15576 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9668
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18041
108.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14888
304.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21079
486.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21209
287.8 images/sec |
|
|
Clang
|
25306
124.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4447
356.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25338
785.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9589
287.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13293
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19389
603.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20208
1.55 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16935
496.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11579
114.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29166
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16077
509.0 Kpixels/sec |