| User | Alkabeth |
| Upload Date | October 23 2025 11:22 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KS |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5885 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3041
436.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2923
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2964
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3011
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2904
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2931
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3017
241.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2970
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2998
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3880
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3657
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2919
224.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2982
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3580
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2834
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3281
103.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15837 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8636
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18889
113.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14776
302.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19603
452.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21044
285.6 images/sec |
|
|
Clang
|
31439
154.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3860
309.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27774
860.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9631
288.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18442
76.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18973
590.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20564
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15324
449.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10478
104.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32363
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17440
552.2 Kpixels/sec |