| User | Alkabeth |
| Upload Date | October 23 2025 10:11 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KS |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5885 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3076
441.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2917
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2966
60.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3035
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2943
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2978
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3039
243.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2968
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2955
88.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3874
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3473
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3015
231.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2964
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3567
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2791
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3252
103.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17426 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7879
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22205
133.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16406
335.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21051
485.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21187
287.5 images/sec |
|
|
Clang
|
42219
207.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3915
313.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39381
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8729
261.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17711
73.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20421
635.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22757
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17147
503.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11487
114.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46792
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17976
569.2 Kpixels/sec |