| User | Tautolus |
| Upload Date | October 23 2025 09:05 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B85 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B85) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4846 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2360
338.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1760
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2214
45.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2134
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2041
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2223
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2219
177.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2255
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1200
35.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3037
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3044
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2317
178.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2561
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2540
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2049
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2429
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5652
811.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12271
73.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7923
162.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11799
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11554
156.8 images/sec |
|
|
Clang
|
17387
85.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2827
226.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17527
543.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4406
131.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11267
46.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11386
354.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13301
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
9730
285.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5898
58.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23066
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10935
346.2 Kpixels/sec |