| User | ali_d |
| Upload Date | October 23 2025 08:30 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox G3 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1218
174.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1361
8.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1245
25.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1149
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
808
11.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1139
5.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1184
94.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
921
28.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
557
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1033
4.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1336
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
980
75.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1028
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
854
8.47 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
938
907.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1032
32.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2017
289.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3632
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3402
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4041
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2956
40.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4033
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1469
117.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3554
110.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1771
53.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3237
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4004
124.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2907
223.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3131
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2644
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3763
3.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3437
108.8 Kpixels/sec |