| Upload Date | October 23 2025 03:26 PM |
| Views | 41 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Oppo Find X8 |
| Model ID | OPPO PKB110 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.02 GB |
| Single-Core Score | 2773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2380
341.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2286
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3183
65.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2865
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2649
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3380
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2496
199.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2589
80.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3300
98.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2657
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3105
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2467
189.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3033
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3493
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2075
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2908
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8348 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5913
849.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10111
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12120
248.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9673
223.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9510
129.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13272
65.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2832
226.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11219
347.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7029
210.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7534
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11295
351.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6000
461.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9176
269.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6115
60.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9018
8.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10882
344.5 Kpixels/sec |