| Upload Date | October 23 2025 01:18 PM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7390 |
| Motherboard | Dell Inc. 09386V |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1120 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1087
156.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1269
7.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1250
25.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1080
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
949
12.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1164
5.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1030
82.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1084
33.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
537
16.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1631
6.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1586
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1040
80.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1238
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1466
14.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1046
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1398
44.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3199 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1582
227.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4207
25.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3564
73.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4378
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3340
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4290
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1377
110.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4966
153.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1416
42.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4439
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4659
145.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3037
233.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3664
107.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2902
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5002
4.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3704
117.3 Kpixels/sec |