| Upload Date | October 23 2025 10:22 AM |
| Views | 25 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HONOR GLO-FX6P |
| Motherboard | HONOR GLO-FX6P-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2290 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2151
308.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2172
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2346
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2362
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2254
30.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2339
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2382
190.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2291
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2287
68.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2964
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2715
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1879
144.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1391
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2759
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2239
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2602
82.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10943 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6209
891.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13207
79.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12881
263.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14610
336.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13222
179.4 images/sec |
|
|
Clang
|
15243
75.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2897
232.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16382
507.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6489
194.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11847
49.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16285
506.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12109
931.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11097
325.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10194
101.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18446
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13244
419.4 Kpixels/sec |