| Upload Date | October 23 2025 05:27 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 430 G5 |
| Motherboard | HP 8377 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
972
139.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1160
6.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1242
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1254
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
972
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1260
6.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1155
92.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1097
34.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
536
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1616
6.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1556
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1051
80.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1219
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1290
12.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1070
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1381
43.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1420
203.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4058
24.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3393
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4002
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3053
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3876
19.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1437
115.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5309
164.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1239
37.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4655
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4724
147.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3259
250.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3514
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2857
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5483
5.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4036
127.8 Kpixels/sec |