| User | tr4sh80 |
| Upload Date | October 23 2025 01:34 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5588 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2983 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3030
435.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2699
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3077
63.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2657
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2878
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2897
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2915
233.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2755
85.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2998
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3645
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3634
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2892
222.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3231
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3595
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2521
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3023
95.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21397 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13125
1.84 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24919
150.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21985
450.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23331
538.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32342
438.9 images/sec |
|
|
Clang
|
42008
206.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3739
299.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39536
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13818
413.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17894
74.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31867
991.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22880
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22567
662.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16277
161.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47368
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24969
790.6 Kpixels/sec |