| Upload Date | October 23 2025 12:26 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3920 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3370
483.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3388
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3844
78.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4181
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3571
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4397
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3580
286.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3314
102.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5935
177.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3760
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3908
121.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4815
370.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4129
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4611
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3301
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3555
112.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8679
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11645
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11445
234.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10998
253.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10936
148.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13729
67.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4204
336.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10373
321.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11239
336.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9345
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11685
363.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10921
839.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11269
330.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11108
110.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10620
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9955
315.2 Kpixels/sec |