| Upload Date | October 22 2025 10:16 PM |
| Views | 30 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux Mint 22.2 |
| Model | MSI MS-7885 |
| Motherboard | MSI X99S SLI PLUS (MS-7885) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5820K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.52 GB |
| Single-Core Score | 1280 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1144
164.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1460
8.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1460
29.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1388
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
961
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1420
6.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1351
108.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1437
44.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
486
14.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1560
6.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1926
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1176
90.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1304
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1513
15.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1480
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1592
50.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3674
527.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8634
52.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7311
149.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7691
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5844
79.3 images/sec |
|
|
Clang
|
9522
46.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1487
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9506
294.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2371
70.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7228
29.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9611
299.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6081
467.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6108
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7023
69.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11924
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8357
264.6 Kpixels/sec |