| User | jdfalk03 |
| Upload Date | October 22 2025 09:44 PM |
| Views | 25 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A8353) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4287 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3564
511.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3626
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4455
91.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3913
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3800
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4920
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4099
328.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3723
115.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6163
184.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4469
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4456
138.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5366
412.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4956
145.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4639
46.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3687
3.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3976
125.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17505 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12227
1.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17458
105.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19736
404.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18443
425.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20806
282.4 images/sec |
|
|
Clang
|
27243
134.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5291
423.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21111
654.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17559
525.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19361
80.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21144
658.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18577
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21773
638.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16720
165.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22238
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18924
599.2 Kpixels/sec |