| User | ali_d |
| Upload Date | October 22 2025 09:40 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox G3 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1190
170.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1353
8.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1229
25.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1102
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
805
10.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1117
5.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1155
92.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
911
28.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
556
16.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1019
4.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1313
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
954
73.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1014
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
847
8.40 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
941
911.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1010
32.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1739
249.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3535
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3373
69.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3973
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2938
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3861
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1443
115.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3525
109.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1727
51.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3374
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4009
124.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2881
221.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3077
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2521
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3761
3.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3411
108.0 Kpixels/sec |