| User | MADSDemid |
| Upload Date | October 22 2025 09:08 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 IoT LTSC (64-bit) |
| Model | LENOVO IdeaCentre A320 10065 |
| Motherboard | LENOVO HURONRIVER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2820QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
881
126.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1163
7.00 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1031
21.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1010
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
232
3.14 images/sec |
|
|
Clang
|
959
4.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
903
72.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
877
27.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
57
1.70 images/sec |
|
|
Background Blur
|
500
2.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
784
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
788
60.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
553
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
354
3.51 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
743
718.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
287
9.09 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1738 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1751
251.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4349
26.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3070
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3602
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
775
10.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3276
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1099
88.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3145
97.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
189
5.67 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1316
5.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2555
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2379
182.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2050
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
922
9.15 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3103
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1071
33.9 Kpixels/sec |