| Upload Date | October 22 2025 07:58 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0.1 (Build 25A362) |
| Model | Mac Studio (2025) |
| Model ID | Mac16,9 |
| Motherboard | Mac16,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 4101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3515
504.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3505
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4178
85.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3822
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3776
51.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4553
22.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3794
303.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3537
109.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6179
184.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4131
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4385
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4995
384.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4737
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4777
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3201
3.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3732
118.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26585 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19433
2.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24709
148.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
33935
694.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
33477
772.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34621
469.9 images/sec |
|
|
Clang
|
43736
215.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5166
413.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36371
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
26915
805.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22459
92.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34081
1.06 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25614
1.97 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35530
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23672
234.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35007
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31723
1.00 Mpixels/sec |