| User | dgalvanmeza |
| Upload Date | October 22 2025 06:55 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83KY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5286 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2974 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2775
398.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2501
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3124
63.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2855
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3069
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2997
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3387
271.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2987
92.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2780
83.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3393
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3236
100.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2845
218.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3145
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3055
30.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2660
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3101
98.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9251
1.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23713
142.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19078
390.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21481
495.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25363
344.2 images/sec |
|
|
Clang
|
39816
196.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4232
338.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35276
1.07 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11886
355.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18445
76.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24346
757.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22358
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17726
520.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13583
134.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41459
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21449
679.1 Kpixels/sec |