| Upload Date | October 22 2025 06:17 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4116 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3497
502.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3668
22.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4217
86.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3705
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3684
50.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4621
22.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3783
302.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3514
108.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5995
179.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4063
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4097
127.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5233
402.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4650
136.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5042
50.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3513
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3840
121.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15487 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12372
1.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16853
101.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18352
375.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15686
361.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18221
247.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23240
114.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4938
395.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18497
573.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14994
448.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13027
53.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18743
583.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15797
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17915
525.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16872
167.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19111
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16778
531.2 Kpixels/sec |