| Upload Date | October 22 2025 04:42 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3112
446.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3363
20.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3697
75.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3530
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3338
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4227
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3161
253.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2954
91.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5413
162.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3393
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3609
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4283
329.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3711
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4164
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2971
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3201
101.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9178 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8016
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10705
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10131
207.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9319
214.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9843
133.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12307
60.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3772
302.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9556
296.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9987
298.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8764
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10928
340.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9801
753.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10209
299.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9165
90.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9950
9.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9248
292.8 Kpixels/sec |