| Upload Date | October 22 2025 04:38 PM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.82 GB |
| Single-Core Score | 3494 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3010
432.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2883
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3832
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3653
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3352
45.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4325
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2966
237.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3156
97.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3887
116.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2985
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3801
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3749
288.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3975
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4471
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3015
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3679
116.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10233 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7660
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10894
65.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12053
246.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12226
282.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11631
157.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15589
76.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3528
282.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12636
391.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9036
270.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7903
32.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13721
427.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10267
789.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11086
325.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9560
94.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13022
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12040
381.2 Kpixels/sec |