| Upload Date | October 22 2025 03:32 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. TRX50 AI TOP |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. TRX50 AI TOP |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper 9980X |
| Topology | 1 Processor, 64 Cores, 128 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 8 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 32 Cores |
| Maximum Frequency | 5351 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 64 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 64 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 64 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 8 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 511.35 GB |
| Single-Core Score | 3113 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2996
430.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2236
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3289
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3016
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3030
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3064
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3211
257.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2929
90.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3353
100.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4198
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3631
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3241
249.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3584
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3264
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2670
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3031
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14243
2.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25004
150.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24574
503.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25728
593.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
51563
699.8 images/sec |
|
|
Clang
|
73066
359.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4189
335.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44949
1.36 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17788
532.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16142
66.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
45701
1.42 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
29254
2.25 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31987
938.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16966
168.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
149584
144.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27802
880.3 Kpixels/sec |