| User | apex0314 |
| Upload Date | October 22 2025 02:36 PM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3400
488.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3425
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3951
80.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3922
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3547
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4458
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3500
280.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3208
99.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5912
176.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3735
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3850
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4673
359.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3997
117.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4480
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3175
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3479
110.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8831
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11526
69.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11212
229.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10148
234.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10644
144.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13412
66.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4143
331.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10214
316.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11175
334.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9944
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11518
358.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10704
822.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10890
319.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11280
111.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10369
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9667
306.1 Kpixels/sec |