| Upload Date | October 22 2025 09:08 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3491
501.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3655
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4123
84.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3987
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3676
49.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4351
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3753
300.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3507
108.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5980
178.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4073
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4103
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5264
404.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4619
135.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5016
49.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3494
3.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3743
118.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14543 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11530
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15501
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16707
342.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15283
352.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16817
228.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21026
103.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4876
390.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17245
534.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14399
430.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12924
53.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17659
549.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14082
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17042
500.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15796
156.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17504
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16166
511.8 Kpixels/sec |