| User | dgalvanmeza |
| Upload Date | October 22 2025 04:29 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83KY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 24 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 24 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2753 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2325
333.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2295
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2764
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2678
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2950
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2868
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3096
247.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2719
84.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2637
78.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3312
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2997
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2811
216.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2955
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2762
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2468
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2850
90.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14338 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7916
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17610
106.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17019
348.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17497
403.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18690
253.7 images/sec |
|
|
Clang
|
25111
123.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3368
269.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20811
644.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9006
269.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11890
49.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20413
635.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15488
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14855
435.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12289
121.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29348
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17850
565.2 Kpixels/sec |