| Upload Date | October 21 2025 11:10 PM |
| Views | 37 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo iQOO 13 |
| Model ID | vivo V2408A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 1726 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1848
265.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1839
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1833
37.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1707
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1713
23.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2383
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1614
129.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1555
48.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1631
48.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1332
5.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1867
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1554
119.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1725
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1980
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1462
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1609
50.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6766 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5986
859.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7287
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7801
159.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7966
183.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8222
111.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11732
57.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2081
166.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8395
260.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4956
148.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5848
24.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8511
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6435
494.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7866
230.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6522
64.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8086
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7238
229.2 Kpixels/sec |