| User | playstak |
| Upload Date | October 21 2025 09:59 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 I AORUS PRO WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 I AORUS PRO WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4828 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2331
334.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2081
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2095
42.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2003
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1920
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2080
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2014
161.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2225
69.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1190
35.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2911
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2895
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2293
176.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2546
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2659
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1998
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2377
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5497
789.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11728
70.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7830
160.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12113
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12382
168.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17144
84.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2704
216.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18398
570.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4333
129.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12247
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11269
350.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13167
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10974
322.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6245
62.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21497
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10042
318.0 Kpixels/sec |