| User | suprith |
| Upload Date | October 21 2025 08:54 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E30 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B650M GAMING WIFI (MS-7E30) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5485 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5196 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3236 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2977
427.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2595
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3293
67.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3140
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3180
43.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3059
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3291
263.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3022
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3493
104.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4418
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3756
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3242
249.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3695
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3556
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2709
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3293
104.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14371 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8951
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14330
86.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13337
273.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16504
380.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19592
265.9 images/sec |
|
|
Clang
|
21066
103.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4384
351.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20944
649.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10591
316.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18748
77.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19683
612.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17760
1.37 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15111
443.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11105
110.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22821
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16880
534.5 Kpixels/sec |