| Upload Date | October 21 2025 07:30 PM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Pro (12.9-inch, 6th generation) |
| Model ID | iPad14,6 |
| Motherboard | J621AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.34 GB |
| Single-Core Score | 2696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2584
371.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2649
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2634
53.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3058
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2368
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3298
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2421
193.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2305
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2353
9.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3132
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3255
250.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3006
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3575
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2103
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2734
86.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8300
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11582
69.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11564
236.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12516
288.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11849
160.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16614
81.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3226
258.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12529
388.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8144
243.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10217
42.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13115
408.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10782
829.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11608
340.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10091
100.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11404
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11122
352.2 Kpixels/sec |