| User | enderjnets |
| Upload Date | October 21 2025 07:00 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0.1 (Build 25A362) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 2962 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2810
403.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2679
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2957
60.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2951
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2682
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3618
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2825
226.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2786
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2476
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2734
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3537
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3577
275.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3574
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3590
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2488
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2984
94.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10532
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14673
88.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17345
355.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15819
364.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18477
250.8 images/sec |
|
|
Clang
|
21933
108.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3775
302.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20033
620.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12240
366.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13922
57.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16649
518.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14016
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17421
511.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8510
84.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18725
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15594
493.7 Kpixels/sec |