| User | plantroon |
| Upload Date | October 21 2025 06:32 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E-2176M |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.71 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4188 MHz |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.98 GB |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1434 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1431
205.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1679
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1423
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1621
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1278
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1505
7.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
990
79.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1620
50.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
673
20.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2081
8.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2192
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1438
110.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1590
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1815
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1309
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1611
51.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4503 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3094
444.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6802
41.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5368
109.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5734
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4601
62.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5959
29.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1133
90.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6402
198.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2046
61.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5418
22.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8659
269.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4802
369.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5217
153.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4667
46.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6148
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5147
163.0 Kpixels/sec |