| Upload Date | October 21 2025 06:32 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire AL14-31P |
| Motherboard | Hibiki ADN |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-N300 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1292 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1413
203.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1726
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1577
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1439
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1057
14.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1472
7.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1527
122.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1190
36.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
727
21.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1301
5.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1714
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1139
87.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1289
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1042
10.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1121
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1302
41.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2643
379.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5352
32.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5134
105.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5463
126.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4626
62.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6555
32.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1909
152.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6052
187.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2393
71.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4811
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6195
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4236
325.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4821
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3626
36.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6655
6.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5182
164.1 Kpixels/sec |