| Upload Date | October 21 2025 06:10 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Edanix Rocky_MT1 |
| Model ID | Edanix Rocky_MT1 |
| Motherboard | k62v1_64_bsp |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/CB |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.74 GB |
| Single-Core Score | 178 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
224
32.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
330
1.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
259
5.31 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
272
6.27 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
143
1.93 images/sec |
|
|
Clang
|
256
1.26 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
201
16.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
282
8.74 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
59
1.76 images/sec |
|
|
Background Blur
|
67
0.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
260
8.09 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
66
5.09 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
161
4.72 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
148
1.47 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
252
244.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
125
3.96 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
612
87.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1321
7.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1263
25.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1433
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
809
11.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1185
5.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
243
19.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1756
54.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
312
9.34 images/sec |
|
|
Background Blur
|
210
0.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1225
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
438
33.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
888
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
472
4.68 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1571
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
755
23.9 Kpixels/sec |