| User | maxleoni |
| Upload Date | October 21 2025 05:37 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock Z890 Pro-A WiFi |
| Motherboard | ASRock Z890 Pro-A WiFi |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2830
406.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2715
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3422
70.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3039
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3122
42.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3067
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3473
278.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3017
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3075
92.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3635
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3353
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2937
225.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3374
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3510
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2671
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3508
111.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11824
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23713
142.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26260
537.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26952
621.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30788
417.8 images/sec |
|
|
Clang
|
41599
204.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4368
349.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38085
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
15197
454.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21945
90.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31384
976.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25666
1.97 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20916
613.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18484
183.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46271
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27829
881.1 Kpixels/sec |