| Upload Date | October 21 2025 12:47 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2430 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2410
346.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2350
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2288
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2379
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2161
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3017
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2243
179.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2314
71.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2120
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2117
8.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2886
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3009
231.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2657
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3127
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1992
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2495
79.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5909 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4767
684.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7722
46.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6109
125.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6348
146.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6239
84.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8713
42.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2630
210.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6742
208.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4690
140.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5392
22.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8167
254.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6306
484.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6326
185.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5787
57.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6453
6.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5988
189.6 Kpixels/sec |