| Upload Date | October 21 2025 09:38 AM |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | XIAOMI REDMI Book Pro 14 2025 |
| Motherboard | XIAOMI TM2411 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1072 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
994
142.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
875
5.27 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1298
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1086
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1221
16.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1076
5.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1374
110.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
949
29.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
882
26.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1198
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1242
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
826
63.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1198
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1137
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
960
929.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1020
32.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5218
749.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8797
53.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11456
234.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10904
251.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10670
144.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14682
72.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1741
139.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13948
432.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6532
195.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8824
36.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12910
401.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7351
565.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8722
255.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9926
98.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13433
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11969
379.0 Kpixels/sec |