| User | xxxcom |
| Upload Date | October 21 2025 08:48 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0.1 (Build 25A362) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | MSI Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3600 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1568 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1484
213.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1851
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1607
32.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1681
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1285
17.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1725
8.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1466
117.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1500
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
734
22.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2376
9.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2194
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1578
121.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1663
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1832
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1397
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2024
64.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3563
511.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7727
46.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6067
124.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7287
168.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4651
63.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7363
36.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1899
152.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6939
215.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2533
75.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7122
29.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8767
272.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5345
411.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6183
181.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5641
56.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7872
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7200
228.0 Kpixels/sec |