| User | sakshamsharma |
| Upload Date | October 21 2025 05:52 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Vivobook 14 Flip TP3407SA_TP3407SA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TP3407SA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 256V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4783 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.48 GB |
| Single-Core Score | 2720 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2460
353.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2454
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2858
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2644
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2749
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2672
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2798
224.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2628
81.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2697
80.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3172
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3191
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2611
200.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2873
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2726
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2399
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2985
94.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10747 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6897
990.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10523
63.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13009
266.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12655
291.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12989
176.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13880
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3517
281.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14457
448.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8596
257.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12107
50.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15190
472.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9617
739.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12267
360.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10566
104.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14657
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13719
434.4 Kpixels/sec |