| User | tocomcc |
| Upload Date | October 21 2025 02:08 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Book 3 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Book 3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1065G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3891 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.60 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1356 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1383
198.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1362
8.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1492
30.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1422
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1318
17.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1385
6.82 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1337
107.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1110
34.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1180
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1572
6.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1589
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1078
82.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1372
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1563
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1300
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1490
47.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3436 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2574
369.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3926
23.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4056
83.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4147
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3915
53.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3949
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1577
126.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3659
113.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2542
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3326
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4845
150.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2931
225.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3840
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3757
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4404
4.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4154
131.5 Kpixels/sec |