| Upload Date | October 20 2025 09:01 PM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPad mini (6th generation) |
| Model ID | iPad14,2 |
| Motherboard | J311AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 2.92 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.77 GB |
| Single-Core Score | 2089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1747
250.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2194
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2176
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2105
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1799
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2790
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1992
159.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2066
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1690
50.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1788
7.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2566
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2736
210.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2251
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2304
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1789
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2025
64.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4758 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4225
606.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6239
37.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5180
106.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5078
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4434
60.2 images/sec |
|
|
Clang
|
7115
35.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2221
177.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5195
161.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3543
106.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3503
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6640
206.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5677
436.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5286
155.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4777
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5391
5.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4982
157.7 Kpixels/sec |