| Upload Date | October 14 2025 03:33 PM |
| Views | 30 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2545 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2490
357.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2679
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2650
54.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2460
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2303
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3213
15.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2302
184.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2377
73.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2098
62.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2063
8.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2980
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2983
229.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2777
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3309
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2150
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2527
80.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6429 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5668
813.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8224
49.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7447
152.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6602
152.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6625
89.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8566
42.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2606
208.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7097
219.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4948
148.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5649
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8939
278.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6827
524.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7034
206.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7444
73.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6844
6.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7082
224.2 Kpixels/sec |