| Upload Date | October 14 2025 03:32 PM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 |
| Model ID | samsung SM-S921B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 2002 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1171
168.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1823
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2421
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2460
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1964
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2652
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2031
162.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2008
62.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2158
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1796
7.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2362
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1834
141.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2120
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1916
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1593
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2151
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4729
679.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7293
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9619
196.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9206
212.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8324
113.0 images/sec |
|
|
Clang
|
9221
45.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2330
186.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8814
273.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5461
163.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5764
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9450
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4945
380.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6930
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6306
62.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7954
7.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8359
264.7 Kpixels/sec |