| User | Andre_Mentang |
| Upload Date | October 14 2025 02:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade |
| Motherboard | Razer CH530 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4491 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1371 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1272
182.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1530
9.22 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1560
31.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1467
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1115
15.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1464
7.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1332
106.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1448
44.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
613
18.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1900
7.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1957
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1307
100.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1398
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1876
18.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1173
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1634
51.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5615 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2896
415.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7707
46.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6467
132.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6976
160.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5903
80.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8681
42.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1661
133.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8950
277.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2402
71.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7013
29.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9264
288.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6260
481.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6607
193.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5269
52.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8533
8.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7154
226.5 Kpixels/sec |