| User | dovydasm |
| Upload Date | October 14 2025 09:31 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS ELITE X AX ICE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS ELITE X AX ICE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5281 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2703 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2362
339.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2096
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2379
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2684
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2586
35.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2579
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2634
210.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2591
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2960
88.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3819
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3228
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2929
225.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3173
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3193
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2456
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2764
87.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16961 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9619
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18727
112.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15492
317.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20339
469.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24876
337.6 images/sec |
|
|
Clang
|
29635
146.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3224
258.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34831
1.05 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9381
280.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16788
69.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21821
679.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23308
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19243
564.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11515
114.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46804
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18475
585.0 Kpixels/sec |