| User | ckk2025 |
| Upload Date | October 14 2025 05:26 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited Venus Series |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd AHWSA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1664
239.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1170
7.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1317
27.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1783
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1688
22.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1582
7.79 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1825
146.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1850
57.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1812
54.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2388
9.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1969
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1459
112.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1930
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2257
22.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1842
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1730
54.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7326
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12282
74.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14527
297.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15004
346.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14617
198.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16846
83.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2573
206.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16179
501.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7599
227.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11494
47.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17424
542.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11161
858.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10766
315.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8616
85.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17095
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13451
425.9 Kpixels/sec |