| User | reachfilms |
| Upload Date | October 13 2025 09:32 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Ally X RC72LA_RC72LA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. RC72LA |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2473 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.71 GB |
| Transfer Rate | 796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2362
339.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1806
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2228
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2186
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2522
34.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2483
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2540
203.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2446
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2456
73.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3039
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2947
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1995
153.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2749
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2604
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2225
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2208
69.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11889 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7160
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12841
77.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11819
242.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14827
341.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16296
221.2 images/sec |
|
|
Clang
|
19255
94.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3188
255.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19259
596.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7725
231.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13278
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17463
543.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10448
803.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12825
376.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9993
99.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21521
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13453
425.9 Kpixels/sec |